+371 28 798 852

 

Luversi jeb kniedes: to izmantošanas piemēri un uzstādīšanas instrumenti

Izmantošanas piemēri

1. Divu papīru savienošanai2. Caurspīdīga papīra vai pauspapīra nostiprināšanai, kur līmi vai līmlenti nav iespējams izmantot, jo tās spīdes cauri.


 
2. Pastāvīgs rotājums albūma lapām.3. Ziediņa vidiņš4. Tegiem (birkām) un citās vietās, kur ir jāizvelk cauri lentīti.
Luversu uzstādīšana

Luversu uzstādīšanai tiek izmantoti sekojoši instrumentu veidi:

1. Āmuriņš ar speciālu instrumentu caurumu taisīšanai un luversu uzstādīšanai. Šī instrumenta darbības princips ir sekojošs: instrumentu novieto tajā vietā, kur ir nepieciešams uzstādīt luversu un, uzsitot ar āmuriņu, izveido caurumiņu. Tālāk šajā caurumiņā ievieto luversu, un apgriežot darbu otrādi, no otras puses luversā atkal ievieto instrumentu un nostiprina luversu ar āmuriņa sitienu.
 


2. Fiskars instruments

Šī instrumenta darbības princips ir tāds pats, tikai āmuriņš nav vajadzīgs. Nepieciešamajā vietā velkam atsperīti uz sevi, atlaižam un caurumiņš ir izveidots. Ievietojam luverssu caurumiņā, apgriežam darbu otrādi un ievietojam luversā instrumentu. Atvelkam un atlaižam atsperi kā rezultātā luverss ir ievietots.
 


Ir jāatzemē, ka ņemot vēra daudzu 1. un 2. punktā aprakstīto instrumentu lietotāju atsauces, šo instrumentu galvenais trūkums ir troksnis, kas rodas to izmantošanas laikā.

3. „Klusie” instrumenti

Šo instrumentu darbības princips ir tāds, ka gan caurumiņš tiek taisīts, gan luverss uzstādīts ne ar sitienu no augšas, bet ar paša spēka palīdzību, t.i. uz šo instrumentu ir nepieciešams nospiest no augšas.Šī instrumenta trūkums ir tāds, ka ar to var viegli uzstādīt alumīnija luversus, bet Jūsu spēka var pietrūkt, ja luversi būs no stiprāka materiāla. Tas pats attiecas uz materiāla biezumu, kurā ir nepieciešams uzstādīt luversu.

4. Crop-A-Dile

Crop-a dile ir unikāls instruments, tas ir vienkāršs un viegls izmantošanā. Ar to var uzstādīt luversus praktiski jebkurā materiāla. To iespējas arī nav ierobežotas vienīgi ar luversiem, to var izmantot, piemēram, arī spiedpogu uzstādīšanai.Vienīgais to trūkums ir tas, ka to nav iespējams izmantot, ja ir nepieciešams uzstādīt luversu lapas centrā. Taču pēc pārējiem parametriem tas daudzkārt pārspēj 1-3 punktā minētos instrumentus.
 
Bet ko darīt, ja instrumenta nav...

Ko darīt, ja neviena no iepriekš uzskaitītajiem instrumentiem Jums nav, vai Jūs nevarat atļauties tos iegādāties? Šajā gadījumā, Jūs varat iztikt ar vienkāršiem instrumentiem, kas ir atrodami katrā saimniecībā – āmurs un krusta skrūvgriezis.

Ar papīra nazi izdarām krustenisku iegriezumu. Ievietojam caurumiņā luversu. Darba otrā pusē luversā ievietojam skrūvgriezi. Ir jāatzīmē, ka skrūvgrieža diametram ir jābūt daudz lielākam nekā luversa diametram un tajā ir jāievieto tikai skrūvgrieža pats galiņš.

Uzsitam uz skrūvgrieža ar āmuru un luverss ir uzstādīts!

Atsauksmes
Jūsu atsauksme būs pirmā.
Pievienot atsauksmi
Tikai reģistrētie lietotāji var atstāt atsauksmes.