+371 28 798 852

Darba laiks: Pr. - Pk 10:00 - 18:00
Meistar-klasses

Albuma vāks

Visbiežāk mini–albuma lapas savieno ar gredzeniem. Ar lentītēm vai kādiem citiem materiāliem dekorēti gredzeni izskatās ļoti interesanti. Taču vēl labāk albums izskatīsies, ja tam uztaisīt vāku.1. Albuma vāka izgatavošanai mums būs vajadzīgs kartons, vēlams biezs, piemēram 500gr. No tā izgriežam vajadzīga izmēra detaļas. Ja albumā tiks ievietotas lapas uz gredzeniem, tad pie albuma lapas izmēra pieskaitiet 0.5cm no katras malas, bet no gredzenu malas 1.5cm. Tas būs albuma pamatsagataves izmērs. Sānu malu izmērs ir atkarīgs no albuma biezuma. Vidēji 1.5-3cm.

2. Sagriežam papīru uz sloksnēm ar kurām salīmēsim sagataves. Mēs izmantojām parasto biroja papīru. Sagriežam 4 veidu papīra strēmelītes 2cm platumā:

а) 4 sloksnes, kas ir 0.5-1cm platākas par pamatsagataves platumu;
b) 10 vienāda garuma sloksnes, kas ir vienādas ar pamasagataves malas garumu. Mūsu gadījumā sagatave ir kvadrāta tāpēc visas sloksnītes ir vienādas;
в) 4 mazas sloksnītes, kas garumā ir vienādas ar albuma biezumu.
г) 2 sloksnītes, kas ir vienādas ar vāka daļu, kas salokās iekšā, mūsu gadījumā 6 cm.

3. Garās sloksnes pielīmējam pie sagataves tā, kā ir parādīts bildē. Starp sagatavēm atstājam 3mm atstarpi, lai visas vāka daļas labi salocītos.

4. No otrās puses uz locījuma vietām pielīmējam sloksnes, kas ir vienādas ar sagataves platumu. Iepriekšējo sloksnīšu galiņus pielīmējam pa virsu. Neliela nianse – strēmelīti, kas tiek pielīmēta no augšas, nedaudz iespiežam atstarpē starp sagatavēm. Tā vāka daļas labāk salocīsies un izskatīsies.

5. Rezultātā mums ir kaut kas līdzīgs šajā bildē redzamajam.

6. Visas pārējas sloksnes salocām uz pusēm. Galiņus apgriežam zem 45 grādu leņķa.
7. Salocītas sloksnes pielīmējam uz attiecīgām sagataves malām tā, lai aplīmētu visas vāka malas.
8. Izvēlējamies vāka krāsu un izgriežam detaļas uz 0.5-1cm mazākus par sagatavēm, tā, lai uzliekot to uz sagatavi līdz tās malām būtu 2-3mm.

9. Pielīmējam vāka detaļas. Neaizmirstam par lentītēm. Lentes tiek ielīmētas starp vāku un sagatavi.
10. Tālāk aplīmējam vāka iekšpusi.

11. Un vāks ir gatavs!MK oriģinals


Gredzenu piestiprināšana pie albuma

1. Izgriežam kartona sloksni 6-8cm platumā. Uztaisām caurumus gredzeniem līdzīgi kā albuma lapās.2. 2-3cm attālumā no malas ar caurumiem ar šķērēm vai speciālu instrumentu novelkam līniju labākai salocīšanai.3. To sloksnes pusi, kurā nav caurumu ar līmlenti vai līmi pielīmējam pie albuma aizmugurēja vāka. Ieliekam gredzenus un albuma lapas.MK oriģinals

Bildes iedvesmai